Strona główna

Strona główna

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 397,00 zł

Kategorie

Kategorie

Waga

Waga

  • 0 kg - 12,75 kg

Lista produktów według marki Italeri

Italeri

Italeri – włoska firma produkująca modele samolotów, pojazdów wojskowych i innych akcesoriów związanych z modelarstwem. Firma została założona w latach 60-tych przez dwóch pasjonatów modelarstwa, którym nie wystarczała dostępna wtedy oferta skierowana do modelarzy. Pierwszym modelem wprowadzonym na rynek był włoski myśliwiec Fiat G-55 w skali 1:72 sprzedawany jeszcze pod marką „Airplast”. Niedługo potem firma zmieniła markę na Italeri i narodziło się nowe logo, charakteryzujące się czerwonymi i zielonymi paskami nawiązującymi do włoskiej flagi narodowej (w celu identyfikacji produkcji Italeri „Made in Italy”). Z czasem firma Italeri stała się jedną z wiodących firm produkujących plastikowe modele do sklejania. Firma Italeri  wytwarza dobrej jakości plastikowe modele do konstruowania i sklejania. 

Dziś Italeri oferuje szeroką i kompletną gamę modeli redukcyjnych, które są w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich Klientów, obejmując wszystkie główne kategorie produktów modelarstwa statycznego: samoloty, helikoptery, pojazdy wojskowe, statki, ciężarówki i przyczepy, samochody, motocykle, miniatury i dodatki do dioram. Wielkim sukcesem okazała się linia samolotów w skali 1:32, która po premierze myśliwca F-104 Starfighter w 2014 roku była stale powiększana o ciekawe modele, takie jak Mirage III i najnowszy myśliwiec piątej generacji F-35 Lightning II.

Dużą gałęzią sprzedawanych produktów są pojazdy wojskowe oferowane w doskonałym stosunku jakości do ceny które jednak są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających modelarzy. Szczególnie doceniony przez klientów jest doskonały model T-35/85.

Linia statków w skali 1:35 firmy Italeri (od niemieckiego Schnellboot S-100 do brytyjskiego Vospera) nadal jest wzorem do naśladowania dla tych, którzy chcą zbudować kompletną kolekcję poświęconą lekkim okrętom i torpedowcom z okresu II wojny światowej.

Jeśli chodzi o pojazdy cywilne, firma jest światowym liderem w kategorii „Ciężarówki i przyczepy”. Szeroka gama samochodów ciężarowych Italeri została powiększona o modele najnowszej generacji w skali 1:24, takie jak Mercedes Benz Actros Gigaspace i Volvo FH4.

Firma Italeri jest znana miedzy innymi z reedycji modeli nieistniejącej już firmy ESCI. Aby dorównać konkurencji firma zaczęła wydawać modele z dodatkami żywicznymi i częściami fototrawionymi. Wiele modeli tego producenta jest konfekcjonowanych przez japońską firmę Tamiya, są one jednak wzbogacane o dodatkowe elementy – figurki lub ekwipunek. Modele Italeri konfekcjonuje także rosyjska firma Zvezda.

Filtry aktywne