Strona główna

Strona główna

Klocki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne dla dzieci

Klocki konstrukcyjne to najbardziej wszechstronne zabawki dla dzieci. Zapewniają wspaniałą zabawę a jednocześnie rozwijają u dziecka wyobraźnię przestrzenną, wyobraźnię, kreatywność, koncentrację oraz ćwiczenia manualne. A to wszystko w połączeniu ze wspólna zabawą z rodzicami, bo przecież żaden rodzic nie odmówi sobie zabawy pokazując dziecku możliwości klocków. 

Najważniejszą sprawą w przypadku klocków konstrukcyjnych jest dopasowanie zabawki do wieku i możliwości dziecka. Zabawka nie może być zbyt skomplikowana, aby nie zniechęcić dziecka ani zbyt prosta, bo szybko spowoduje znudzenie się zabawą.

Klocki konstrukcyjne różnią się sposobem łączenia pojedynczych elementów. Dla najmłodszych dzieci powinno się wybrać zabawki z prostymi połączeniami typu „klik”. Połączenia "na wcisk" nie sprawią maluchom większych problemów i pozwolą skupić się na kreatywnym budowaniu.  Nieco starszym można zaproponować zestawy wymagające skręcenia elementów za pomocą śrubek czy łączników. Po złożeniu wszystkich elementów powstaje w pełni funkcjonalny model samochodu, samolotu czy innego urządzenia lub budynku. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się również klocki magnetyczne, pozwalające na budowanie skomplikowanych modeli z patyczków magnesowych i paneli. Najbardziej znaną marką jest Geomag.

Zabawa tego typu klockami konstrukcyjnymi rozwija nie tylko wyobraźnię, ale także pozytywnie wpływa na rozwój małej motoryki i precyzję ruchów. Klocki do budowania zapewniają udaną zabawę i rozwijanie zainteresowań, które w przyszłości mogą zaowocować wyborem drogi zawodowej konstruktora, inżyniera czy architekta. 

Filtry aktywne