Strona główna

Strona główna

Klocki plastikowe

Klocki plastikowe dla dzieci

Klocki plastikowe mogą być wspaniałym, uniwersalnym prezentem dla dzieci w różnym wieku zarówno dla chłopców jaki i dla dziewczynek. Wybór klocków jest ogromny i pozwala znaleźć zestaw dopasowany nie tylko do wieku, ale też zainteresowań oraz preferencji dzieci. Klocki plastikowe to najszersza grupa klocków, wśród nich również najbardziej popularne klocki Lego i Playmobil, które dodatkowo wydzieliliśmy jako odrębne kategorie. 

Oprócz najbardziej znanych marek jest jeszcze cała gama klocków plastikowych nieco mniej znanych producentów takich jak CobiAskato czy Mega Blocks. Klocki mniej znanych producentów nie oznaczają, że są gorsze, bo okazuje się, że wykonaniem nie ustępują tym najbardziej znanym a zestawy jakie można układać mogą być również bardzo interesujące. 

Klocki warto dobierać do wieku dziecka, aby dopasować trudność zestawu do możliwości dziecka. Tylko dobrze dobrany zestaw będzie ciekawy dla malucha i pozwoli rozwijać jego zainteresowania oraz umiejętności manualne. 

Dla najmłodszych ciekawe mogą być plastikowe klocki od firmy Mega Blocks lub Wader, które mają duże klocki, łatwe do uchwycenia i do montażu, lub klocki firmy Lisciani spakowane w wygodne i praktyczne plecaczki i oparte o postacie z bajek, jak np Świnka Pepa.

Nieco starsze z pewnością zainteresują się klockami od firmy Cobi pozwalające układać skomplikowane modele czołgów i samolotów. Wśród wielu ciekawych modeli tego producenta jest między innymi model statku Titanic, który z pewnością spodoba się wielu dzieciom.

Filtry aktywne