Strona główna

Strona główna

Układanki

Układanki dla dzieci

Wszystkie dzieci, od maluchów po nieco starsze uwielbiają układanki. Dla tych najmłodszych najlepsze będą układanki drewniane, działające trochę na zasadzie puzzli, gdzie trzeba dopasować ten jeden, odpowiedni element. Innym wariantem najprostszych układanek jest obrazek, podzielony na cztery części, które wystarczy ustawić obok siebie, aby ułożyć prawidłowo obrazek, np. zwierzątko. Duży wybór takich najprostszych drewnianych układanek oferuje polska firma Brimarex.

Ciekawą ofertę układanek i puzzle dla najmłodszych proponuje również kolejna polska firma CzuCzu. Jej układanki dla najmłodszych składają się z obrazków podzielonych na dwa puzzle, które wystarczy połączyć i już jest widoczny obrazek. Takie układanki mogą być atrakcyjne już dla 1.5 rocznego malucha. 

Dla nieco starszych przeznaczone są układanki składające się z większej ilości elementów. Bardzo ciekawe puzzle 15-elementowe, lub 24-elementowe oferują firmy Lisciani i Trefl. Układanki są bardzo kolorowe z ciekawymi ilustracjami a przy tym odpowiednio trwałe. Często obrazki na puzzlach przedstawiają postacie ze znanych bajek lub książeczek, co będzie dodatkową atrakcją dla dziecka. Niektóre układanki dla dzieci są wzbogacone w magnes, co może pomóc w ułożeniu obrazka. 

Dzięki układankom, dziecko ćwiczy koncentrację, będzie to również doskonały trening logicznego myślenia. Doskonale mogą sprawdzić się układanki, gdzie należy ułożyć cyfry w odpowiedniej kolejności. 

Warto wybierać układanki z ciekawymi motywami, które zainteresują dziecko i zachęcą je do zabawy. Ważne jednak, aby dopasować je do wieku i umiejętności małego dziecka, aby ich układanie nie było dla niego zbyt dużym problemem. W naszej ofercie znajdziesz puzzle i układanki dla dzieci w każdym wieku. 

Filtry aktywne