Strona główna

Strona główna

Nowe Produkty

Nowe Produkty

Zabawki muzyczne

Zabawki muzyczne dla najmłodszych dzieci

Zabawki muzyczne należą do zabawek edukacyjnych, gdyż odgrywają istotną rolę w rozwoju dziecka. Dźwięki kształtują słuch dziecka, wrażliwość muzyczną, która w przyszłości może mieć wpływ na zainteresowanie nie tylko muzyką, ale szeroko pojętą sztuką. Rozwijają koordynację ruchową, przede wszystkim oczu i dłoni oraz doskonalą umiejętności manualne, gdyż wykonywanie ruchów, takich jak uderzanie, naciskanie, pociąganie sprzyja pracy mięśni. Dodatkowo muzyka pełni rolę elementu odprężającego, uspokajającego i wyciszającego. Poprawia nastrój, ale uczy także dzieci wytrwałości i cierpliwości, bowiem próba nauki gry na instrumentach wymaga koncentracji i wyznaczeniu sobie celu. Zabawki muzyczne pobudzającą wyobraźnię, rozwijają kreatywność oraz są gwarancją czasu, który łączy przyjemne z pożytecznym. W przyszłości może to zaowocować szybszym tempem nauki gry na instrumentach. 

W ofercie sklepu znaleźć można szeroką gamę zabawek muzycznych dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych skierowane są instrumenty podstawowe kojarzące się z dzieciństwem, takie jak bębenki, czy cymbałki, które mają zróżnicowane kształty, na przykład w postaci autobusów, owoców, czy zwierzątek. Znaleźć można gitary, które pozwolą poczuć się dziecku jak gwiazda estrady, drewniane ukulele, które są przyjazne środowisku ze względu na wykorzystany materiał oraz keyboardy, czy pianina. Dodatkowo dla pociech, które uwielbiają śpiewać oferowane są mikrofony nawiązujące do zwierząt, na przykład mikrofon Delfinek, czy Lew. Niektóre produkty posiadają funkcję nagrywania. Wszystkie muzyczne zabawki zawarte w asortymencie są pełne kolorów, posiadają rozmiary dostosowane do wieku dzieci pod kątem wagi oraz wysokości. 

Zaletą zabawek muzycznych jest to, iż są znacznie tańsze w porównaniu do tradycyjnych instrumentów. Mogą być początkiem rozwoju zainteresowania muzyką oraz grą na instrumentach. Są dobrą okazją do sprawdzenia, czy dziecko polubi obcowanie z muzyką. Zabawki muzyczne przynoszą wiele korzyści, dlatego też warto rozwijać pasje od najmłodszych lat. 

Filtry aktywne