Strona główna

Strona główna

Grzechotki i gryzaki

Grzechotki i gryzaki dla dzieci

Na prawidłowy rozwój dziecka ma wpływ wiele czynników, w tym również akcesoria oraz zabawki np. gryzakigrzechotki. Te niepozorne, małe przedmioty działają na dziecko stymulująco oraz uspokajająco. Na co należy zwrócić uwagę, kupując tego typu produkty i które z nich wybrać, kiedy wybór jest tak duży? Nie jest to zależne od wieku dziecka, jak się wydaje, a od jego potrzeb, etapu rozwoju oraz poziomu umiejętności.

Zabawki rozwijające zdolności manuale

Wśród wielu zabawek dla niemowląt są takie, które uczą i doskonalą zdolności dziecka, chodzi tu głównie o ćwiczenie chwytania oraz przekładania z miejsca na miejsce. Zabawki te występują w postaci piłeczek o nieregularnej fakturze  lub grzechotek. Są one niezwykle elastyczne, a dodatkowo wydają dźwięki w momencie poruszania.  Tego typu atrakcje zachęcają do aktywności, rozwijają wzrok, słuch oraz motorykę małą.

Równie atrakcyjne co kolorowe piłeczki są także różnego rodzaju obręcze. Mogą one być dodatkowo wyposażone w lusterko, grzechotkę, wypustki. Wybór odpowiedniej zabawki zależy od tego, jakie zmysły dziecko powinno w danej chwili stymulować. Można go również dokonać, kierując się zainteresowaniami dziecka.

Kolorowe uspokajacze

Niemowlęta i małe dzieci podobnie jak każdy człowiek, także miewają gorsze chwile. Są wtedy rozdrażnione i płaczliwe. Bardzo dobrze znaną rodzicom sytuacją jest ząbkowanie. Jest wiele sposobów na uspokojenie malucha.  Jednym z nich jest zakup odpowiedniego gryzaka lub grzechotki, która również spełnia tę funkcję.

Gryzaki dla dzieci dostępne są w postaci zwykłych zabawek, o różnych kształtach. Od tradycyjnych produktów różni je jednak materiał, z którego zostały wykonane. Zwykle jest to miękki i bezpieczny silikon lub kauczuk. Podczas gryzienia masowane są dziąsła. Dodatkową ulgę dziecku, może przynieść obniżenie temperatury gryzaka, poprzez włożenie go przed użyciem do lodówki. W naszej ofercie znajdują się również specjalne gryzaki przeznaczone do zamrażania w zamrażarce.

Innym rodzajem uspokajacza są przeplatanki oraz mini kocyki wyposażone w dodatkowe gryzaki. Grzechotki z przeplatankami sprawiają, że dziecko skupia się na wykonaniu określonego zadania, na chwilę zapomina o płaczu. Co więcej, uczy się samodzielnej zabawy. Po tak wyczerpującym zajęciu nie potrzeba nic więcej, oprócz ulubionego kocyka z gryzakiem, który może pełnić funkcję maskotki lub ukochanej pieluszki do przytulania. Dzięki swej delikatnej fakturze zadziała uspokajająco na zmysł dotyku i będzie idealnym kompanem do snu. 

Filtry aktywne