Strona główna

Strona główna

Kolorowanki

Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki zdecydowanie kojarzą się z dzieciństwem. Są idealnym sposobem na relaksację, wyciszenie się, a także są nieocenione podczas podróży. Dzieci uwielbiają malować, sprawia im to niebywałą przyjemność i radość. Dzięki malowaniu dziecko może spędzić czas w kreatywny sposób, rozwinąć własne poczucie estetyki oraz nauczyć się doboru pasujących do siebie kolorów. Jednak obok korzyści wpływających na samopoczucie dziecka, kolorowanki pozytywnie wspierają jego rozwój. Podczas malowania pracują obie półkule mózgowe, rozwijane są umiejętności motoryczne oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa. Dziecko uczy się precyzji oraz staranności. Dodatkowo nabywa zdolności chwytania kredek, co przygotowuje do późniejszych etapów edukacji podczas nauki pisania. 

W ofercie sklepu znaleźć można bogatą ofertę kolorowanek. Dostosowane są do wieku dzieci oraz nawiązują do postaci z bajek, takie jak Smerfy, czy Muminki, kreskówek, co wpływa na znaczne zainteresowanie oraz pełni funkcję zachęcającą do wykonywania czynności artystycznych. Kolorowanki zawierają również obrazki, które zapoznają dziecko z otaczającym światem, na przykład przyrodą. Pojawiają się motywy roślinne, zwierzęta, owady, samochody, owoce, i inne. Do niektórych kolorowanek dołączone są naklejki, co ćwiczy koncentrację i skupienie uwagi dziecka na odpowiednim przyklejaniu do wyznaczonego miejsca. 

Szczególnymi propozycjami kolorowanek są książeczki wodne, do których dołączony jest pisak z wodą. Obrazki po kontakcie z wodą nabierają barw, co jest niezwykle atrakcyjne i ciekawe dla dziecka. Kiedy woda wyschnie, strona może być wykorzystana ponownie. Tematyka kolorowanek wodnych jest szeroka, między innymi przedstawiają dzieciom zwierzęta wodne, dinozaury, pojazdy, ale też nawiązują do pór roku i wakacji. 

Kolorowanki są nieodłącznym elementem dzieciństwa, dlatego też warto rozwijać zainteresowania artystyczne od najmłodszych lat. Asortyment sklepu jest na tyle zróżnicowany, iż bez problemu znaleźć można kolorowanki dopasowane do preferencji i wieku dziecka. 

Filtry aktywne