Opinie o Nas
Zabawki kreatywne/edukacyjne – inteligentna i owocna zabawa
Zabawki kreatywne/edukacyjne – inteligentna i owocna zabawa

Zabawki kreatywne/edukacyjne – inteligentna i owocna zabawa

W dzisiejszych czasach zabawki to nie tylko lalki czy pluszaki, które mają towarzyszyć w życiu dziecka. Sprzedawcy zabawek zastanawiają się jak urozmaicić zabawę dziecka, aby uczynić ją bardziej owocną. Zabawki kreatywne stały się hitem sprzedażowym, który zawładnął całym światem sklepów z artykułami dla dzieci. Wszyscy rodzice chcą zdobyć dla swojego dziecka idealną zabawkę edukacyjną, która połączy przyjemne z pożytecznym.

 

 Co to są zabawki kreatywne?

Zabawki kreatywne są specjalnie stworzonym rodzajem zabawek, których zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje poprawa kreatywności dzieci. Podczas korzystania z zabawek kreatywnych dziecko cały czas ma uczyć się czegoś nowego, a zabawka ma oddziaływać na jego aspekty poznawcze, społeczne, rodzinne czy nawet manualne. Dzięki temu dziecko jednocześnie może dobrze się bawić i szlifować swoje umiejętności. Zakup zabawek kreatywnych gwarantuje, że dziecko nie zostanie w tyle i jego samorozwój będzie bardzo intensywny.

Niestety nie każde dziecko jest chętne od edukacji. Wiele dzieci zwłaszcza w dzisiejszych czasach najchętniej siedziałoby przed komputerem bądź telefonem, grając w mało rozwijające gry. Kluczem w korzystaniu z zabawek kreatywnych jest zapewnienie dobrej zabawy dziecka przy jednoczesnej nauce nowych umiejętności bądź szlifowaniu tych zdobytych. Zabawki kreatywne są przystosowane pod względem wiekowym do każdego dziecka.

 

Zabawki kreatywne – dostosuj zabawkę do wieku swojego dziecka

Podczas wyboru zabawki kreatywnej bardzo ważne jest dostosowanie zakresu wiekowego zabawki do dziecka, które będzie z niej korzystać. Na opakowaniu każdej zabawki znajduje się przedział wiekowy, który jest najbardziej polecany dla danego dziecka. Jest to bardzo ważne ze względu na psychikę dziecka. W przypadku dobrania zabawki przeznaczonej dla młodszego dziecka nie będzie ono rozwijać się tak intensywnie, gdyż zabawka będzie dla niego zbyt prosta. W przypadku dobrania zabawki przeznaczonej dla starszego dziecka może ono nie zrozumieć jej zasad. W wyniku tego dziecko szybko zrazi się do zabawek kreatywnych, co z pewnością nie będzie dla niego korzystne.

Wiadome jest, że ciągłe kupowanie nowych zabawek to duży wydatek. Jednak radość dziecka w połączeniu z pogłębianiem jego umiejętności edukacyjnych jest najlepszą inwestycją. Zabawki, z których dziecko już wyrosło, można przeznaczyć dla innych, młodszych dzieci, które z pewnością będą miały z nich pożytek.

 

Przykłady zabawek kreatywnych

Istnieje wiele przykładów zabawek kreatywnych zwanych również edukacyjnymi. Aby zabawka mogła, mieć miano zabawki edukacyjnej zawsze musi zmuszać dziecko do myślenia bądź szlifować jego chwyt czy koordynację. Do najpopularniejszych zabawek edukacyjnych wybieranych dla dzieci zalicza się:

  • Puzzle kreatywne; puzzle kreatywne na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od klasycznych puzzli. Jednak tak naprawdę kryją w sobie wiele dobrego! Umożliwiają dziecku pogłębianie swoich pasji i umiejętności. Przykładem może być umiejętność liczenia podczas układania puzzli z nadrukowanymi numerkami. Po ułożeniu wszystkich puzzli uwidaczniają się kolejne cyfry. W ten sposób dziecko może łatwiej nauczyć się liczyć jednocześnie spędzając czas na dobrej zabawie. Dodatkowo puzzle poprawiają skupienie, wyciszenie i cierpliwość dziecka.

Puzzle kreatywne CzuCzu Roboty

 

  • Zabawki plastyczne; bardzo dobrym przykładem mogą być kolorowanki, które pogłębiają twórczość i wyobraźnię dziecka. Może ono używać różnorodnych kolorów trzymając się określonych konturów. Dzięki temu dziecko cały czas szlifuje swoją koordynację ręka-oko starając się nie wychodzić poza linie postaci, którą wypełnia.

 zabawki plastyczne - kolorowanki dla dzieci - Masza i Niedźwiedź

  • Stoliki edukacyjne; posiadają wiele przycisków, z których mogą wydobywać się różnorodne dźwięki. Dzięki temu dziecko cały czas uczy się analizować nowe bodźce. Dodatkowo często w budowie występuje wiele elementów, które można chwytać i ściskać szlifując siłę dziecka stymulując mięśnie do rozwoju.

 Stolik edukacyjny dla malucha Fisher Price

Wybierz zabawkę dopasowaną do zainteresowań danego dziecka

Istnieją różnorodne zabawki edukacyjne. Warto jest wybrać zabawkę, która najbardziej przypada do zainteresowań dziecka, które będzie z niej korzystać. Przykładowo, gdy dziecko interesuje się kosmosem bądź robotami, warto wybrać mu puzzle kreatywne w tej samej tematyce. Taki sposób daje największe prawdopodobieństwo sukcesu podczas zakupów i gwarancję, że zabawka nie wyląduje szybko w kącie.

 

Podsumowanie

Zabawki kreatywne/edukacyjne to najlepszy możliwy wybór dla każdego dziecka. Rodzicom nie jest łatwo zachęcić dziecko do tradycyjnych metod nauki. Wybierając zabawki edukacyjne rodzic może niejako obejść tradycyjne, utarte schematy i zapewnić dziecku najlepszy możliwy start w jego życiu. Zabawki edukacyjne są w dzisiejszych czasach są tak popularne, że z pewnością znajdzie się je w każdym dobrym sklepie z artykułami dziecięcymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl