Teleskop Skyline Travel Sun 50

Teleskop Skyline Travel Sun 50 Teleskop Levenhuk Skyline Travel Sun 50 to narzędzie optyczne o niewielkich rozmiarach i masie, wyróżniające się wysokiej jakości optyką. Ten uniwersalny model jest również przeznaczony do prostych obserwacji planet Układu Słonecznego, obiektów na Ziemi, Księżyca oraz Słońca (wyłącznie po założeniu specjalnego filtra). Umożliwia obserwację plam słonecznych na powierzchni Słońca. Podczas obserwacji Słońca należy zachować najwyższą ostrożność. Należy zawsze sprawdzić, czy filtr słoneczny jest prawidłowo zamontowany do tubusu teleskopu. Filtr musi całkowicie zasłaniać aperturę. Nie wolno patrzeć na Słońce oraz jasną strefę nieba wokół niego przez lunetę nastawczą. Obiektyw jest całkowicie pokryty wielowarstwową powłoką przeciwodblaskową minimalizującą straty...
Levenhuk
WELVNN0UG071996
Pozostało tylko 1 sztuk w magazynie!
533,82 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

Teleskop Skyline Travel Sun 50

Teleskop Levenhuk Skyline Travel Sun 50 to narzędzie optyczne o niewielkich rozmiarach i masie, wyróżniające się wysokiej jakości optyką. Ten uniwersalny model jest również przeznaczony do prostych obserwacji planet Układu Słonecznego, obiektów na Ziemi, Księżyca oraz Słońca (wyłącznie po założeniu specjalnego filtra). Umożliwia obserwację plam słonecznych na powierzchni Słońca. Podczas obserwacji Słońca należy zachować najwyższą ostrożność. Należy zawsze sprawdzić, czy filtr słoneczny jest prawidłowo zamontowany do tubusu teleskopu. Filtr musi całkowicie zasłaniać aperturę. Nie wolno patrzeć na Słońce oraz jasną strefę nieba wokół niego przez lunetę nastawczą.

Obiektyw jest całkowicie pokryty wielowarstwową powłoką przeciwodblaskową minimalizującą straty światła. Zestaw zawiera wysokiej jakości pryzmat diagonalny. Nie zniekształca ono obrazu i załamuje oś optyczną teleskopu, umożliwiając wygodne obserwacje obiektów okołozenitalnych. Teleskop ma okulary o powiększeniu 45 oraz 18 razy i średnicy 1,25. W zestawie dostępna jest również soczewka Barlowa o powiększeniu 3 razy. Dołączone akcesoria pozwalają uzyskać powiększenie wynoszące 135 razy. Największe powiększenie sprawdzające się w zastosowaniach praktycznych wynosi 100 razy.

Teleskop Levenhuk Skyline Travel Sun 50 jest mocowany na niewielkim i niezawodnym montażu azymutalnym. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Nawet dziecko będzie w stanie złożyć ten teleskop. Kolejną zaletą tego montażu jest jego niska masa. Do poruszania teleskopem służy wygodny uchwyt. Montaż jest zamocowany do aluminiowego statywu o regulowanej wysokości w zakresie od 40 do 125 cm.

Obserwacje można rozpocząć natychmiast po wyjęciu teleskopu z opakowania: zestaw zawiera wszystkie niezbędne do tego elementy. Ten przyrząd optyczny nie wymaga ustawiania. Dzięki niewielkiej masie oraz wygodnemu plecakowi w zestawie teleskop można bez problemu zabrać na wycieczkę lub w podróż. W plecaku jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić tubus teleskopu, montaż, statyw oraz akcesoria.

Nie wolno patrzeć bezpośrednio na Słońce bez specjalnego ochronnego filtra słonecznego. W przeciwnym razie można trwale uszkodzić wzrok, a nawet doprowadzić do jego całkowitej utraty!

Właściwości:

  • Odpowiedni do obserwacji planet, Księżyca i Słońca
  • Filtr słoneczny w zestawie
  • Odpowiedni do obserwacji obiektów na Ziemi
  • Przyrząd optyczny o niewielkiej masie i rozmiarach
  • Doskonały wybór dla dzieci i początkujących
  • Plecak na teleskop w zestawie
WELVNN0UG071996

Arkusz danych

Wiek
od 6 lat
Rodzaj
Teleskopy
Obszar
Edukacyjne
Wymagania wiekowe
od 6 lat
Produkt na baterie
Nie
Baterie w zestawie
Nie
Zasilanie
Nie dotyczy
Pozostałe parametry
Wymiary opakowania: 45 × 33,5 × 16 cm
Akcesoria w zestawie
Filtr słoneczny
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Montaż
Okular H8 mm, 1,25''
Okular H20 mm, 1,25''
Plecak
Pryzmat diagonalny
Soczewka Barlowa 3
Statyw
Szukacz optyczny 2x
Teleskop Levenhuk Skyline Travel Sun 50

Szczegółowe odniesienia

EAN13
643824213012

16 innych produktów w tej samej kategorii: